Як офіційно реалізувати необроблену деревину

«Українська універсальна біржа» – це унікальний проект, запущений Міністерством енергетики і захисту довкілля. Завдяки надійному майданчику стало можливо здійснювати покупку необробленої деревини за допомогою прийняття участі у відкритому електронному аукціоні. Реалізація необробленої деревини відбувається за допомогою застосування прогресивних технологій ДП «Прозорро.Продажі».

Відкриті електронні торги з продажу деревини

Рішенням Кабінету міністрів України, що було прийнято у вересні 2019 року було вирішено визначити чіткий порядок для проведення електронних закупівель необробленої деревини. В Україні процес торгів має здійснюватися за допомогою прозорих аукціонів на ProZorro.Sale.

Така  можливість надається не кожному, оскільки ці правила розповсюджуються тільки на тих покупців, які мають річний прибуток в 10 млн. гривень. При чому має значення легальність такого прибутку. Окрім цього, визначено спеціальні правила щодо впровадження нового лоту на аукціон. Дозволено виставляти тільки 25% від запланованого обсягу заготовленої деревини. Об’єм деревини розраховується за один календарний місяць.

Кожного разу, коли впроваджується новий лот, він повинен бути сформований тільки з одного виду деревини. Мінімальний об’єм встановлено в 150 кубічних метрів лісу, при цьому початкову для торгів вартість не можна встановлювати більше ніж 200 000 гривень. Такі правила розповсюджуються на кожного учасника електронних торгів, за винятком армії. Також мають винятки надзвичайні ситуації коли вникає потреба в опаленні жилих будинків, бюджетних установ держави, а також у випадку необхідності проведення термінового ремонту або будівництва.

Інноваційний підхід до вирішення питання закупівель необробленої деревини сподобався багатьом українцям, оскільки раніше процедура відбувалась в тіні нелегальних та закритих схем. Відтепер, кожен учасник має змогу особисто встановити контроль над належним виконанням умов аукціону, відповідно до чинного законодавства та встановлених Кабінетом міністрів України правилам. Більш детальну інформацію щодо порядку участі у відкритому аукціоні з продажу необробленої деревини можливо за посиланням https://sale.uub.com.ua/ru/news/prodazha-drevesyny-na-ploshhadke-ukraynskoj-unyversalqnoj-byrzhy.

Яким чином можна прийняти участь у відкритому аукціоні

Як було зазначено раніше, взяти участь у відкритому аукціоні з продажу необробленої деревини може кожен громадянин. Але, зареєструватися на сайті «Прозорро.Продажі» не можливо. Для цього необхідно скористатися послугами офіційно акредитованої платформи. Такою платформою виступає sale.uub.com.ua .

Продаж та закупівлю деревини на аукціоні за допомогою «Української універсальної біржі» може здійснити будь хто. Це допоможе вивести із тіні ринок закупки необроблених ресурсів та позбавитися корупційних схем, які влаштовувалися в країні раніше. Для того, щоб зробити свою ставку на той чи інший лот необхідно прямо зараз перейти на сайт «Української універсальної біржі» та виконати ряд простих дій.

Відповідно до чинного законодавства України, для участі у аукціоні не обов’язково бути громадянином країни. Право на участь мають також і закордонні юридичні особи та приватні підприємці. Платформа надає авторизованим користувачам великий спектр зручного функціоналу, в тому числі систему фільтрів пошуку за допомогою якої можливо швидко знайти необхідний лот. Для того, щоб бути в курсі всіх нових пропозицій, зареєстрований користувач платформи має можливість отримувати повідомлення на електронну пошту. «Українська універсальна біржа» – це відкрита платформа, створена для чесних торгів.