Особливості проведення тендерних торгів в Україні

Згідно діючого українського законодавства, всі державні закупівлі повинні проводитися в форматі торгів. Все це почалось ще в 2016-му році, коли запрацювала система тендерних закупівель ПроЗорро.

В зв’язку з підвищеною корупційною складовою в сфері державних закупівель, було прийнято рішення зробити цей процес максимально прозорим. Тепер, для того, щоб взяти участь в торгах, потрібно для початку знайти тендерний майданчик з відповідним рівнем акредитації. Сайт tender.uub.com.ua – це перевірений сервіс, яким користується величезна кількість замовників та виконавців.

Чим унікальна процедура проведення тендерів в Україні

Почати варто з того, що самі закупівлі можуть проводитись в форматі відкритих торгів або двоетапних. Також є варіант с запитом пропозицій, коли замовник отримує пропозиції від різних учасників і обирає найбільш вигідну заявку. Окрім цього, важливо виділити варіанти закупівель з пошуком учасників, що відповідають певному рівню кваліфікації і спрощені торги, де замовник може самостійно обрати одного виконавця.

Найбільш популярним типом закупівель вважаються відкриті тендери. Це той формат закупівель, коли участь в них може взяти будь-яка компанія, незалежно від досвіду та рівня акредитації. Прийом заявок на участь починається з того моменту, коли було опубліковано оголошення про проведення тендеру. Важливо, щоб в ньому була вказана вся відповідна інформація, починаючи з географічного положення і термінів та закінчуючи повним переліком документації

Варто зазначити ситуації, коли по умовах тендеру, потрібно підтверджувати відповідний рівень кваліфікації. Тобто, учасники відбираються не тільки виходячи з економічної вигоди, але й конкретного досвіду й виконання подібних замовлень. Що стосується більш важливих закупівель, пов’язаних з науковою сферою, дослідами та різного роду розробками, то зазвичай проводяться закриті тендерні торги. Тобто, вся інформація про учасників залишається закритою.

При цьому, замовник може самостійно обрати основних кандидатів, й запропонувати їм взяти участь в тендерних торгах.

Це лише декілька основних положень, з якими повинні бути ознайомлені всі учасники. Тендерні торги на території України вважаються одними з найбільш прозорих. Саме тому, й до вибору оголошень та замовників потрібно підходити особливо уважно. Тим паче, в сучасних умовах є реальна змога ознайомитися з основними положеннями щоб не допустити помилок.